:: „Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym.”
Wiadomość dodana przez: admin (2018-09-03 09:49:30)

Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-PCOIE) przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy sp.k. mają zaszczyt zaprosić na seminarium poświęcone zabezpieczaniu interesów podmiotów zawierających umowy w obrocie międzynarodowym, p.n.„Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym.”TERMIN: 11 września 2018 r., w godz. 9.30-13.15

MIEJSCE: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy Placu Teatralnym 2 w Toruniu, (patio, I p).Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców z różnych branż, prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub planujących ekspansję na zagraniczne rynki.

Uczestnicy seminarium poznają odpowiedzi na pytania nasuwające się przy konstruowaniu umów z zagranicznymi (w tym z niemieckimi) partnerami handlowymi:

· jak uchronić się przed pułapkami kryjącymi się w umowach?

· jak nie popełnić w nich podstawowych błędów?

· w jaki sposób tworzyć wybrane klauzule do umów z zagranicznymi kontrahentami, aby zapewnić w nich maksymalną ochronę interesów?

· jak wygląda dochodzenie należności poza granicami Polski?

W tym celu prelegenci dokonają praktycznej analizy przykładowych stanów faktycznych (kazusów), na podstawie których zostaną omówione typowe zagadnienia prawne pojawiające

się w międzynarodowym obrocie prawnym, zwracając przy tym m.in. uwagę na zwyczaje handlowe, typowe klauzule oraz ogólne warunki umów stosowane przy ich zawieraniu.Z uwagi na uwarunkowania organizacyjne uprzejmie prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do 7 września 2018 r.Rejestracja uczestników jest możliwa za pośrednictwem elektronicznego formularza, dostępnego TUTAJUdział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.Kontakt w sprawie seminarium:Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-P COIE)

e-mail: j.wisniewska@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 56 62 18 751.
adres tej wiadomości: http://www.kiph.wwi.pl/news.php?id=1569