Kujawska Izba Przemysłowo-Handlowa - Aktualności
Pieniądze na doradztwo z funduszu Phare 2003.
2005-08-26 13:16:11 | dodał: admin
W ramach funduszu Phare 2003 małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać dotację na dofinansowanie specjalistycznych usług doradczych z zakresu:
a) Programu rozwoju i modernizacji przedsiębiorstw w oparciu o nowe technologie,
b) Ścieżki od innowacji do biznesu,
c) Technologii informatycznych dla przedsiębiorstw,
d) Programu rozwoju przedsiębiorstw eksportowych,
e) Programu rozwoju przedsiębiorstw.
W rozwinięciu można się zapoznać z krótką charakterystyką poszczególnych programów.


Przedsiębiorcy w ramach Programu rozwoju i modernizacji przedsiębiorstw w oparciu o nowe technologie dotacje będą mogli przeznaczyć na usługi doradcze związane z wdrożeniem nowoczesnych technologii, pozyskanych lub opartych na własnych rozwiązaniach. W ramach tego programu dotacje obejmować będą: Audyt technologiczny, Plan rozwoju przedsiębiorstwa i technologii, Wdrożenie pozyskanych technologii oraz własnych innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Minimalna kwota wsparcia wynosi 1500 Euro, maksymalna 10000 Euro, wnioski należy składać do dnia 9.09.2005 r.
W ramach programu Ścieżka od innowacji do biznesu o wsparcie mogą ubiegać się jedynie przedsiębiorstwa innowacyjne, czyli te, które podejmują prace związane z wytworzeniem nowych lub udoskonalonych produktów, usług przeznaczonych do wprowadzenia na rynek. Przedsiębiorstwa będą mogły uzyskać dotację na usługi doradcze, które świadczone będą minimum przez 22 dni robocze przez doradcę i jego zespół, w zakresie zagadnień związanych z prowadzeniem działalności, takich jak: poznanie zasad prowadzenia działalności gospodarczej (np. marketingu i sprzedaży), ocena potencjału rynkowego ( np. komputerowa symulacja rozwoju przedsiębiorstwa), budowa strategii (np. strategia: produktu, finansowa, dystrybucji), poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania (np. tworzenie dokumentów finansowych niezbędnych do ubiegania się o finansowanie ze źródeł zewnętrznych), poszukiwanie partnerów handlowych ( np. weryfikacja wiarygodności), prawa własności przemysłowej (np. udostępnienie wnioskodawcy informacji patentowych). Minimalna kwota wsparcia wynosi 3000 Euro, maksymalna 30000 Euro, wnioski należy składać do dnia 9.09.2005 r
Technologie informatyczne dla przedsiębiorstw. W ramach tego działania przedsiębiorstwa mogą otrzymać dotację m.in.: na audyt technologiczny, tworzenie specyfikacji technicznej związanej ze sprzętem i oprogramowaniem czy na tworzenie aplikacji dla programów informatycznych. Ciekawą formą pomocy z tego programu są dotacje, które obejmują tworzenie baz danych, lokalnych sieci i stron internetowych. Minimalna kwota wsparcia 500 Euro, maksymalna 10000 Euro. Wnioski należy składać do 12 września, 14 października 19 grudnia 2005 r. oraz 30 stycznia 2006 r.
Kolejnym programem w ramach dotacji Phare 2003 jest program rozwoju przedsiębiorstw eksportowych. Skierowany jest on do firm, które sprzedają swoje wyroby, produkty na rynkach zagranicznych, jak i do takich, które dopiero rozpoczynają działalność eksportową. Pomoc przyznawana jest na: planowanie eksportu oraz rozwój produktów eksportowych (ocena pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa na wybranych rynkach eksportowych, rozwój strategii eksportowej przedsiębiorstwa), rozwój umiejętności związanych z marketingiem eksportowym- wdrożenie wybranych elementów planu rozwoju (badanie rynku zagranicznego, kojarzenie partnerów, uczestnictwo w międzynarodowych targach i wystawach za granicą), rozpoczęcie działań eksportowych – program doradczy dla firm, które planują wejście na rynki eksportowe (marketing eksportowy, transakcje eksportowe). Minimalna kwota wsparcia wynosi 500 Euro natomiast maksymalna 10000 Euro. Wnioski należy składać do 2 września, 24 października, 18 listopada 2005 r. oraz 2 stycznia 2006 r.
Ostatnim programem z zakresu Phare 2003 –doradztwo dotyczy programu rozwoju przedsiębiorstw. W ramach tego programu przedsiębiorstwa mogą liczyć na dotację: na wykonanie przez firmę doradczą ocenę pozycji rynkowej przedsiębiorstwa, opracowanie przez specjalistów analizy strategii: produktu (np. wprowadzenie nowych produktów na rynek), promocji( np. analizy sprzedaży), dystrybucji (np. analiza kanałów dystrybucji), cenowej (np. maksymalny wzrost sprzedaży). Przedsiębiorcy w ramach tego działania będą mogli skorzystać z pomocy doradcy w celu rozwoju i wdrożenia planu inwestycyjnego, łącznie z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji dla inwestycji. Minimalna kwota dotacji to 500 Euro maksymalna natomiast 5000 Euro. Wnioski należy składać do dnia 9 września , 3 października, 21 listopada 2005 r. oraz 16 stycznia 2006 r.

Opracowano na podstawie art. Jolanty Burzyńskiej.
Gazety Podatkowa nr 68 / 2005.

|
Menu główne
Strona główna
Zarząd KIPH-KONTAKT
Statut KIPH
Lista członków KIPH
Aktualności
Katalog stron
System ISO 9001
Polityka jakości
Cele jakości
Kalendarz
Listopad
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Language/Sprache
   
   
Ciekawe linki
NAUKA JAZDY kat. "B"
PUP WŁOCŁAWEK
EKSPORTERZY
PARP
CENTRUM INWESTORA
POLSKA W UE
WSPIERAMY BIZNES
FUNDUSZE EUROPEJSKIE
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Krajowy Rejestr Dłużników
PORTAL PROMOCJI EKSPORTU
Szukam Inwestora-Zainwestuję
Polskie Normy
Deklaracja
Deklarację można pobrać klikając tutaj
Ankieta
Czego najczęściej szukasz ?
Ofert współpracy
Szkoleń i konferencji
Informacji o funduszach struktur
Ofert dla firm
Informacji o polityce struktural

[wyniki | ankiety]
Subskrypcja
informacje z KIPH na twój mail!
Najczęściej czytane
NOWE USŁUGI
Szycie na zamówie...
Poszukuję kontakt...
OFERTY WSPÓŁPRACY
NOWE kONTAKTY
Współpraca polsko...
Sprzedaż nierucho...
Polski Projekt
Nowe usługi w Izbie
Polacy w Kazachst...
Pozostałe
Oferty współpracy
Oferty dla firm
Szkolenia i konf.
Polityka struktural.
BIBLIOTEKA
PRACA
DZIAŁALNOŚĆ ZARZĄDU KIPH
Sprawozdania
2006-2007

2008-2009
RADIO "ZŁOTE PRZEBOJE"

© 2002 Kujawska Izba Przemysłowo-Handlowa. All rights reserved.